16 Şubat 2014 Pazar

MİT ve PKK Görüşmesi Ses Kaydının Tam Metni “DERİN SOHBET”

MİT ve PKK Görüşmesi Ses Kaydının Tam Metni 


“DERİN SOHBET”

.Gündemi değiştirecek PKK-MİT bombası!             
13.09.2011 
15:37
Salı

PKK ve MİT'in Oslo'da yaptığı görüşmeye ait olduğu ileri sürülen ses kaydı DİHA'nın sitesi hacklenerek mi yayınlandı?

GAZETECİLER.COM (ÖZEL HABER)
Türkiye gündemine sallayan ses kayıtlarına bir yenisi daha eklendi. Bu kez bomba MİT'te patladı. Çünkü ses kaydının MİT - PKK - İmralı pazarlığına dair olduğu iddia ediliyor. Ses kasetindeki bomba ifadeler kadar kasetin ortaya çıkışı da esrarengiz. Bunun için istihbarat operasyonları aratmayacak bir yöntemin izlendiği söyleniyor.DİCLE HABER AJANSI YAYINLADI
Ses kaydı saat 09.37'de Dicle Haber Ajansı'nın sitesinden yayınlandı. "Görüşmelerin iç yüzü Erdoğan'ı yakacak" başlığı ile verilen kaset, site hacklenip sisteme gizlice girilerek servise konuldu. PKK'nın Avrupa'daki yöneticileri ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Oslo'da gerçekleştirdiği görüşmelerin ses kaydı internet ortamına bomba gibi düştü. Konuşma kaydına bakıldığında görüşmenin beşinci defa yapıldığı anlaşılırken; DİHA ise haberin  sanal saldırı sonucunda bilinmeyen kişiler tarafından sayfaya eklendiğini duyurdu.

SES KAYDINDA KİMLER VAR?
DİHA'nın haberine göre PKK ile devlet arasında görüşmeler de yer alan kişiler MİT Müsteşarı Hakan Fidan, MİT Müsteşar yardımcısı Afet Güneş, KCK'lı Mustafa Karasu, PKK'lı Sabri Ok, Kongra-gel Başkan Yardımcısı Zübeyir Aydar ve Koordinatör ülke temsilcileri arasında geçiyor. Koordinatör ülke temsilcisinin ingilizce konuştuğu görülürken kimliği bilinmiyor. Görüşmelerin hangi tarihte olduğu ise bilinmiyor.

DİHA'DAN HACKLENDİK AÇIKLAMASI
DİHA'nın konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:
İnternet üzerinden yayım yapan ajansımız Dicle Haber Ajansı'nda (DİHA) bugün saat 09.37'de servis edilen "Görüşmelerin İçyüzü Erdoğan'ı Yakacak" başlıklı haber, sitemize yapılan sanal saldırı sonucu şifrelerin kırılması suretiyle eklenmiştir. "Gerçeklerden asla taviz verilmez" sloganı ile tüm zorluklara rağmen çalışmasını sürdüren ajansımız, abonelerine gerçek ve objektif haberler servis etmeyi vazgeçilmez bir ilke olarak benimsemiştir. Söz konusu haber ise araştırılıp ortaya çıkarılan veya bir haber kaynağının göndermiş olduğu haber değildir. Dolayısıyla gerçekliği teyit edilmediği gibi, ajansımızla da bir ilgisi yoktur. Haber fark edilir edilmez, hemen müdahale edilmiş ve siteden kaldırılmıştır. Teknik çalışmalar nedeniyle yaklaşık 2,5 saat yayım yapamadık. Bu nedenle abonelerimizden özür diliyoruz".


“(...) ses kaydı PKK ile hükümet arasındaki görüşmeleri gösteriyor..

Görüşmeler MİT Müsteşarı Hakan Fidan,
MİT Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş,
KCK Yürütme Konseyi üyesi Mustafa Karasu
ve
PKK’lı Sabri Ok,
Kongra-Gel Başkan Yardımcısı Zübeyir Aydar
ve
Koordinatör ülke temsilciler arasında geçiyor…

Koordinatör Ülke Temsilcisinin İngilizce konuştuğu görülürken kimliği bilinmiyor...

Görüşmelerin hangi tarihte ve nerede yapıldığı da belirtilmemiş ancak, yakın bir dönemde olduğu anlaşılıyor…….


İşte o ses kaydının tam metni:

AFET GÜNEŞ
ÖNCELİKLE TEKRAR BİZİ BİRARAYA GETİRMEDE KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ. BU ÇALIŞMAYA BAŞLARKEN ÇOK UZUN SOLUKLU BİR ÇALIŞMA OLACAĞININ BİLİNCİNDE BAŞLADIK HER İKİ TARAF OLARAK. YİNE HER ZAMAN AYNI ŞEYİ SÖYLEDİK ZAMAN ZAMAN KESİNTİLER OLABİLİR KİMİ ZAMAN İNİŞLER VE ÇIKIŞLAR YAŞANACAKTIR DEDİK. ÖNEMLİ OLAN AMAÇTA DEĞİŞİKLİK OLMAMASIYDI. ÇÜNKÜ BİZİ BİR ARAYA GETİREN HER İKİ TARAFTADA ÇÖZÜM İRADESİ BULUNMASIYDI. BÖYLE GİRİŞTİK BU İŞE TÜM GÜCÜMÜZLE KARŞILIKLI ASGARİ MÜŞTEREKLERİ YAKALAMAYA ÇALIŞTIK BUGÜNE KADAR. HER SEFERİNDE BİZ KENDİ KONUMUMUZUDA İZAH ETMİŞTİK VE BİZ BİR KANAT DEVLETLE OLAN TÜM İLETİŞİMİN SAĞLANMASINDA HAKEZA DİĞER KANATTA İMRALI İLE DAHA SONRA ÜSTLENDİĞİMİZ MİSYON ÇERÇEVESİNDE BİR KANAL OLDUĞUMUZU SÖYLEMİŞTİK. MUHATAPLARIMIZIN TABİ ZAMAN ZAMAN BEKLENTİLERİNİDE ALIYORUZ. BİZİ DAHA FARKLI BİR PROFİLDE GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SÖYLÜYORLAR. BİRÇOK KONUDA ZATEN AÇIK KONUŞTUK YİNE AÇIK SÖYLEYECEM KİMİ ZAMAN BU BİZİ RENCİDE ETTİ YANİ NEDEN BU GÜVENSİZLİK DİYE. ANCAK ZAMANI GELDİĞİNDE SİYASİ İRADEYE DAHA YAKIN KİŞİLERİN BU PLATFORMDA YER ALABİLECEĞİNİ ZATEN BELİRTMİŞTİK. HER VESİLEYLE BUGÜNE KADARKİ TEMASLARIMIZDA NE VAADETTİKSE KENDİ ÖLÇÜLERİMİZ DAHİLİNDE GERÇEKLEŞTİRDİK. BU GELİŞMEDE NİHAYETİNDE BENZER BİR ŞEKİLDE OLDU. SAYIN FİDAN BİZİMLE BİRLİKTE BU TOPLANTIYA KATILDI. KENDİLERİ BAŞBAKANLIK MÜSTEŞAR YARDIMCISI ONUNDA ÖTESİNDE BAŞBAKANA EN YAKIN KİŞİLERDEN BİRİ.
HAKAN FİDAN
BEN ÖNCELİKLE MERHABA DİYORUM TANIŞTIĞIMIZA MEMNUN OLDUM. BU EKİBİN YENİ ÜYESİYİM. AFET HANIMINDA DEDİĞİ GİBİ YAKLAŞIK BİR AY ÖNCE İMRALIDA SAYIN ÖCALANLA BİR ARAYA GELDİK. ZATEN İSMİMİ SÖYLEMİŞTİM. İSMİM HAKAN FİDAN. MÜSTEŞAR YARDIMCISIYIM AMA SAYIN BAŞBAKANIMIZIN ÖZEL TEMSİLCİSİYİM. ŞUAN ÖZELLİKLE TÜRKİYENİN ORTADOĞUDA TARAF OLDUĞU KRİZLERDE ARABULUCULUK GÖREVLERİNDE EKİP VARSA EKİBİN İÇERİSİNDEYDİM ŞAHIS VARSADA ŞAHIS OLARAK GÖREV ALDIM. HALA BELLİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR. BU KONUDA ARKADAŞLARIMIZIN UZUN ZAMANDIR SİZİNLE BERABER DEVAM ETTİRDİKLERİ ÇALIŞMALAR GERÇEKTEN HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÖTESİNDEDİR. AMA BİR NOKTADAN SONRA VERİLEN RAPORLAR ÇERÇEVESİNDE OLAYIN TEKNİK GÖRÜNEN BİR ÇALIŞMADAN ÖTE DAHA SİYASİ İÇERİKLİ DAHA FARKLI BİR BOYUTA TAŞINMASI İHTİYACI HASIL OLUNCA SAYIN BAŞBAKANIMIZ BU KONUDA BENİ GÖREVLENDİRDİ. TAKDİR EDERSİNİZ Kİ OLDUKÇA HASSAS BİR DURUM SİYASİ RİSKİ KABUL EDİLEMEYECEK DERECEDE YÜKSEK BİR DURUM. KENDİSİ BU KONUDA BİR KAÇ CÜMLE BİLE ETMEDİ SADECE BİR İKİ DEFA BİR ŞEY SÖYLEDİ. AMA ETRAFTA BAZI BAKANLAR DEFALARCA GİDİP BENİM İSMİM VE BENİM POZİSYONUMDA BURADA BULUNMAMIN HÜKÜMET İÇİN ÇOK CİDDİ BİR RİSK ALANI SIKINTI ALANI OLDUĞUNU SÖYLEDİ. ÖZELLİKLE MUHALEFETİN BULUNDUĞU ŞARTLARI BİLİYORSUNUZ. ZATEN ONLARIN RESMETMEYE ÇALIŞTIĞI BİR GERÇEKLİK VAR BUNA HİZMET EDECEKLERİNİ KAMUOYUNA AÇIKLAMALARINA RAĞMEN. SAYIN BAŞBAKAN BU NOKTADA CİDDİ OLDUĞUNU SAMİMİ OLDUĞUNU SİYASİ RİSKİDE YÜKLENMEYE HAZIR OLDUĞUNU BİRKAÇ DEFA SÖYLEDİ. BU ÇERÇEVEDE BİZ ARKADAŞLARIMIZLA BERABER ÇALIŞMAYA BAŞLADIK. ORADA SAYIN ÖCALANLA İKİ SAATTEN FAZLA BİR GÖRÜŞMEMİZ OLDU ODASINDA. ÜÇ KİŞİYİZ BAYA UZUN VE VERİMLİ BİR GÖRÜŞME OLDU. KENDİSİNİN SAĞLIK DURUMU OLDUKÇA İYİ. ZİHNİ FEVKALADEDEN İYİ ÇALIŞIYOR. ARTİKÜLASYONLARI OLDUKÇA SAĞLIKLI. KONULARI KARŞILIKLI TARTIŞTIK. TABİ VERDİĞİ CEVAPLARI SÜREKLİ SİYASİ TAHLİLDEN GEÇİREREK OLAYLARA YAKLAŞTIĞI İÇİN BİZDE SİYASETİN VE ŞU ANDA HİZMET ETMEKTE OLDUĞUMUZ SİYASETÇİNİN NE DÜŞÜNMEKTE OLDUĞUNU ELİMİZDEN GELDİĞİNCE AKTARMAYA ÇALIŞTIK. BEN BURADA EN BÜYÜK GÖREVİN DE AÇIKÇASI BU OLDUĞUNA İNANIYORUM. YANİ ŞU ANDA İKTİDARDA BULUNAN SEÇİLMİŞ SİYASETÇİNİN PSİKOLOJİSİ NEDİR PERSPEKTİFİ NEDİR OLAYLARA NASIL YAKLAŞIYOR BEN BUNU AKTARMAYA ÇALIŞACAĞIM. SİZDEN ALDIĞIM PERSPEKTİFİDE TABİ ORAYA YANSITACAĞIM AMA BU ARADA BELLİ KONULARDADA BELLİ MUTABAKATLARA VARMA BELLİ KONULARDA TARTIŞMA GÖREVİNİDE CEVAP VERME GÖREVİNİ DE ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR ÜSTLENECEZ. AMA TEKRAR EDİYORUMKİ BEN BURADA NE DERSEM DİYEYİM BELKİ ÇOK FAZLA REKLAMLARA GİDEBİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM AMA HÜKÜMETİN ÇOK CİDDİ NİYETİ VAR. BU İYİ NİYETİ TÜRKİYEDEKİ REEL ŞARTLARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE HAYATA GEÇİRMEYE REALİZE ETMEYE ÇALIŞIYOR. BU NOKTADA SAYIN BAŞBAKAN BENİ GÖREVLENDİRDİ. BEN TEKRAR BURADA OLMAKTAN DOLAYI MEMNUNİYETİMİ İFADE EDİYORUM. VE TEŞEKKÜR EDİYORUM.
SABRİ OK
SAĞOLUN TEŞEKKÜRLER. DAHA İYİ ÖĞRENMEK DAHA İYİ ANLAMAK İÇİN BİR KAÇ SORU SORMAK İSTİYORUZ. SİZ GİTTİNİZ ÖNDERLİKLE GÖRÜŞTÜNÜZ. KENDİSİ DE BUNA DEĞER VERİYOR HEYECANLI UMUTLU OLDUĞUNU OLMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLÜYOR. VE TARTIŞMANIZIN TABİ Kİ SİZ BİLİYORSUNUZ BİZE İLETİLEN MEKTUP ÇOK KISADIR ÇOK TEMEL BAZI İLKELER VE ÇERÇEVEDEN İBARET. TARTIŞMANIZIN VE GÖRÜŞMENİZİN ÖZETİNİ BİZİMLE PAYLAŞMAYA DEĞER GÖRDÜĞÜNÜZ HUSUSLARI VARSA DİNLEMEK İSTERİZ.

HAKAN FİDAN
TABİ. ŞÖYLE İFADE EDEYİM BENİM O ZAMAN NOTLARIM VARDI ŞİMDİ YANIMDA DEĞİL. AMA ANA BAŞLIKLARI AKLIMDA. BENİM AÇIKÇASI YILLARDIR OKUDUĞUM KÜRT SORUNUNUN NEREDEN KAYNAKLANDIĞI NE BOYUTLARA GELDİĞİ SİYASALLAŞMA SÜRECİ ÖRGÜTLEŞME SÜRECİ SÜREKLİ TAKİP ETTİĞİM KONULAR. YANİ SAYIN ÖCALANLA İLGİLİ AÇIK KAYNAKLARA ÇIKAN VE BİZDEKİ OLAN BÜTÜN BİLGİLER MALUMUNUZ. AMA TABİ ORADA BİRE BİR BELLİ KONULARI TARTIŞMAK FARKLI OLUYOR. HAPİSHANEDE GEÇEN ON SENENİN VE OKUMANIN VERDİĞİ ÇOK CİDDİ BİR TRANSFORME EDİCİ GÜCÜ VAR. ZİHİNSEL MANADA ÇÖZÜMLEME MANASINDA ONU GÖRÜYORSUNUZ. VE TABİ YILLAR BOYU BELLİ OLAYLARI YAŞAMIŞ BELLİ NOKTALARA GELMİŞ BELLİ DERSLERİ ÇIKARMIŞ. ŞİMDİ BULUNDUĞU YERDEN ÇOK DAHA SAĞLIKLI ÇOK DAHA OBJEKTİF ÇOK DAHA NESNEL VAR OLAN SICAK ŞARTLARDAN ETKİLENMEYEN ÇÖZÜMLEMELERE ULAŞIYOR. BUNU SÜREKLİ SATIR ARALARINDA FELSEFİ OLARAK GÖRMEK BENİ MEMNUN ETTİ. EN AZINDAN ORADA GEÇEN SÜRE GERÇEKTEN VERİMLİ BİR SÜRE OLMUŞ. BU NOKTADA ŞUNUDA YAKINDAN TAKİP ETMEYE ÇALIŞTIK BELLİ DÜŞÜNCE DÖNÜŞÜMLERİ ZİHİNSEL ATLAMALARIN HANGİ NOKTADAN NEREYE GELDİĞİNİ GÖRMEK DE ŞAHSEN BENİM DÜŞÜNCE OLARAK BULUNDUĞUM YER AÇISINDAN ÖNEMLİYDİ. ÇÜNKÜ GÖRÜYORSUNUZKİ YÜZDE DOKSAN DOKSAN BEŞ GELEN BÜTÜN KONULARDA BİRLEŞEN BİR GENEL ÇİZGİYE GELİNDİ. AMA ORADA OLUMLU BİR HAVA VAR. KENDİ DÜNYASINDA BÖYLE BİR PSİKOLOJİ İÇERİSİNDE. FAKAT ONA ŞUNU SÖYLEDİK BİZ TÜRKİYE DEKİ SİYASİ REJİMİ VE ŞARTLARI DİKKATE ALDIĞIMIZ ZAMAN ŞU AN HİÇ KİMSENİN ÖZELLİKLE SAYIN BAŞBAKANIN ÇIKIP BÖYLE BİR ŞEYİ İFADE ETME ŞANSI YOK. AMA ŞUNU HERKES BİLİR BURADA OLUMLU BİR ŞEY VARSA SİZİN KATKINIZ OLMADAN OLUMLU HALE GELMEYECEĞİNİ BİZ HEPİMİZ BİLİYORUZ. BU BİLİNEN BİR GERÇEK BUNUN ÜZERİNDE KONUŞTUK. SONUÇ OLARAK BÜTÜN TÜRKİYENİN YÖNETİMİNDEN SORUMLU BİR DEVLET ADAMI SİYASETÇİ KİMLİĞİYLE BERABER ODA GELİYOR BU PSİKOLOJİNİN ALGILANMASINDA VE BU DEĞERİ KULLANMAKTA FAYDA VAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BEN KENDİSİNE TÜM ÇIPLAKLIĞIYLA ANLATTIM. İMRALIDAKİ ÇÖZÜM İRADESİNİ OLAYA İYİ NİYETLE YAKLAŞIMI SAYIN ÖCALANIN YILLAR İÇERİSİNDEKİ OLUŞTURDUĞU DÜŞÜNSEL EVRİMİ ULAŞTIĞI SONUÇLARI ULAŞTIĞI SONUÇLARIN BÖLGEYE YÖNELİK VİZYONUNUN ÜLKEYE YÖNELİK VİZYONUNUN YÜZDE DOKSAN DOKSAN BEŞ ORANINDA KENDİ ÇİZDİĞİ VİZYONLA NASIL ÖRTÜŞTÜĞÜNÜ DE ANLATTIM. BU BENİM KENDİ GÖZLEMİM ENTELLEKTÜEL ANALİTİK YAPTIĞIM ŞEY. ÇÜNKÜ BEN HERKESİN SÖYLEDİĞİNİ DOĞRU VARSAYMAK ZORUNDAYIM. NİYET OKUMASINA GİDEMEM. BU ŞARTLARDAN DOLAYI BUNU SÖYLEDİ BU ŞARTLARDAN DOLAYI BUNU SÖYLEDİ DİYEMEM. AMA BÜTÜN ÇIPLAKLIĞIYLA ANLATTIM. TABİ YAZIK OLAN NE OLUYOR ŞİMDİ BU İRADE VE DÜŞÜNSEL HAVA VARKEN MODALİTEDE CİDDİ SIKINTILAR YAŞANIYOR. BUNUN BİR ÖZEL BENZERİNİ BİZ AMERİKAYLA İRAN ARASINDAKİ NÜKLEER KRİZ VAR BİLİYORSUNUZ. İŞTE BURADA İRAN TABİ BİZE GÜVENİYOR. AMERİKADA BİR ÖLÇÜDE GÜVENİYOR. HER İKİ TARAFDA BİZ NÜKLEER DEĞİŞİME HAZIRIZ DİYOR. FAKAT MODALİTEDE HİÇ KİMSE HAREKETE GEÇEMİYOR. İRANLA EN YÜKSEK DÜZEYDE KONUŞUYORUZ BİZ HAZIRIZ DİYOR. AMERİKALILARLA EN YÜKSEK DÜZEYDE KONUŞUYORUZ BİZ HAZIRIZ DİYOR. HADİ GELİN DEĞİŞİN DEDİĞİMİZ ZAMAN O DİYOR Kİ İŞTE O TOPRAKDA OLSUN BU TOPRAKDA OLSUN MODALİTEYİ BİR ŞEYE GETİREMİYORUZ.

MUSTAFA KARASU
SABRİ ARKADAŞ İZAH ETTİ BENDE O ÇERÇEVEDE BAZI ŞEYLER SÖYLEMEK İSTİYORUM. BİZ BELKİ BİRİNCİ OSLO GÖRÜŞMESİNDE OLMADI AMA İKİNCİ OSLO GÖRÜŞMESİNDEN SONRA HEP ŞUNU SÖYLEDİK. ARTIK ESAS KONULARA GİRMEMİZ GEREKİYOR. GÜVEN ARTIRICI ÖNLEMLER YAPILIYOR İŞTE BİZ ATEŞKES VE TEK TARAFLI EYLEMSİZLİK KARARI ALIYORUZ. TÜRKİYEDE BAZI ŞEYLER YAPILACAK KÜRT SORUNUNDA ADIM ATILACAK DENİYOR BUNLAR HEP SÖYLENİYOR. SONUNDA DÖRDÜNCÜ OSLODA DAHA SOMUT BİR KARARA GİDİLEREK ÖNDERLİK YOL HARİTASI VERECEKTİ VE BUNUN ÜZERİNDE NELER YAPILACAGI KONUSUNDA MÜZAKERE EDİLECEKTİ. BU KONU DÖRDÜNCÜ OSLODA VAR. ŞİMDİ BİZ BURAYA GERÇEKTEN BEŞİNCİ OSLOYA MÜZAKERE İÇİN GELDİK.
AFET GÜNEŞ
TAMAM BENDE DİYORUMKİ ÖNDERLİĞİN YOL HARİTASI ELİMDE. MADDELERİDE BELLİ. HAYDİ BUYRUN MÜZAKERE EDELİM.
MUSTAFA KARASU
BEN ŞUNA İNANIYORUM DEVLET İSTESİN ŞU ANDA BİZİ UÇAĞINIZA ALIP GÖTÜREBİLİRSİNİZ İSTESENİZ.
AFET GÜNEŞ
KESİNLİKLE. BEN DİYORUM GELİN GÖTÜREYİM
MUSTAFA KARASU
İSTERSENİZ GÖTÜRÜRSÜNÜZ.
AFET GÜNEŞ
GÖTÜRÜRÜM TABİ.
AFET GÜNEŞ
ŞUAN GÖTÜRÜRÜM YANİ BİR SAKINCA YOK.
MUSTAFA KARASU
DEMEKKİ O ZAMAN ÖNDERLİKLE GÖRÜŞME SORUNUDA YOK.
SABRİ OK
BENİM HAKKIMDA İDDİANAME HAZIRLANDIĞI SÖYLENİYOR. BİR TARAFTA KAPATILIRKEN BİR TARAFTA AÇILIYOR.
AFET GÜNEŞ
HEP SÖYLENİYOR YANİ. BİR DOSYANIN TAMAMLANMASI ADINA YAPILAN OPERASYONLAR.
MUSTAFA KARASU
SABRİ ARKADAŞ HAKKINDA DAVA AÇILMIŞ. NİYE AÇILIYOR BİRİ KAPATILIRKEN. ŞİMDİ SABRİ ARKADAŞI GÖNDEREBİLİRMİYİZ.
SABRİ OK
KARASU'YU GÖNDERECEĞİZ.
AFET GÜNEŞ
KARASU YETER BİZE.MUSTAFA KARASU
BENCE DTP'NİN DE BİZİM DE ÖNDER APOYU MUHATAP GÖSTERMEMİZDEN RAHATSIZ OLMAYIN. ÖNDER APONUN MUHATAPLIĞININ MEŞRULAŞMASI TÜRKİYENİN ÇIKARINADIR. TÜRKİYE TOPLUMUNUN ÖNDER APOYU MUHATAP OLARAK BENİMSEMESİ TÜRKİYENİN ÇIKARINADIR. ŞU SÖYLENİYOR OTUZ YILDIR SAVAŞTIK APOYU NASIL MUHATAP OLARAK KABUL EDELİM. BENCE AŞİRET DEVLETİ DEĞİLDİR TÜRK DEVLETİ. ÇIKARI SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA TÜRKİYENİN BUNLARI UNUTMASI DEMİYORUM KARŞILIKLI BİRBİRİMİZİ AFFETMESİNİ BİLMELİYİZ. BU SAVAŞIN BAŞLATICISI ÖNDERİ ODUR. BUNU SİZDE KABUL EDİYORSUNUZ DİYORSUNUZKİ EN MAKUL ÖNDERLİKTİR ONUNLA ANLAŞABİLİYORUZ O DOĞRU YAKLAŞIYOR.

AFET GÜNEŞ
ÇÜNKÜ DEĞİŞTİM DİYOR.
AFET GÜNEŞ
DEVLETDE ŞUAN KARŞI TARAFTAKİ TALEPLERİ BU HALKIN TALEPLERİ NEDİR ONLARI MASANIN BİR KENARINA KOYUYOR. BEN BUNLARIN İÇERİSİNDEN HANGİLERİNİ YAPABİLİRİM NEKADAR ZAMANDA YAPABİLİRİM HANGİ KOŞULLARDA YAPABİLİRİM ODA BUNU TARTIŞIYOR KENDİ KENDİNE ZATEN.
SABRİ OK
TAMAM AŞALIM BUNLARI BERABER GÖTÜRELİM.
AFET GÜNEŞ
ZATEN DİYORUMKİ SİZDEN GELEN YANİ BU TABANDAN GELEN PARTİDEN GELEN ÖRGÜTTEN GELEN TALEPLERİ ÖNÜNE KOYDU ONUN ÜSTÜNDEN BAKIYOR.
MUSTAFA KARASU
BİZE ŞUNU SÖYLEDİNİZ DEDİNİZKİ DEVLET DE GENELKURMAYDA AYNI GÖRÜŞTE HÜKÜMET DE BİZ BURAYA ÜÇÜNCÜ OSLODA BÜTÜN DEVLET MAKAMLARININ DÜŞÜNCESİ OLARAK GELDİK. YANİ DEVLET BU KONUDA BİR KONSENSÜSE GİRDİ DEDİNİZ ÖNCEDEN YOKTU AMA ŞİMDİ BU OLDU DEDİNİZ.
AFET GÜNEŞ
ORDUNUN ŞUAN YAPTIĞI PLANLI BİR OPERASYONU YOKTUR
SABRİ OK
ASKER POZİTİF ETKİ VE TEPKİ GÖSTERMİŞ BİLİYORUZ VE ŞUNUDA GENELDE BİLİYORUZ SİZ DE BİLİRSİNİZ BÖLGEDEKİ ASKERİ KOMUTANLAR GENELDE YANİ İÇİNDE FARKLI DÜŞÜNENLER OLABİLİR AMA GENELDE ASLINDA HEPSİ DAHA ÇOK ÇÖZÜM VE BARIŞ İSTEYENLERDİR.
AFET GÜNEŞ
DİYORUMKİ YÜRÜMEKTE OLAN BİR SÜREÇ VAR. BU SÜREÇ ÖNEMLİ BİR SÜREÇ. BİZİM BUGÜNE KADAR YÜRÜTTÜĞÜMÜZ KARŞILIKLI ÇALIŞMALARLA GELİNMİŞ OLAN BİR SÜREÇTİR. KENDİ KENDİNE FALAN OLMADI BU BİRLİKTE YÜRÜTTÜĞÜMÜZ ÇALIŞMALARIN SONUCUDUR. GEREK DEVLETİN HAZIRLANMASINDA GEREK TOPLUMUN HAZIRLANMASINDA GEREK ÖRGÜTÜN HAZIRLANMASINDA ŞU MASADA YÜRÜTTÜĞÜMÜZ ÇALIŞMALARIN ÇOK BÜYÜK KATKISI OLMUŞTUR. BEĞENSENİZ DE BEĞENMESENİZ DE YETERLİ BULSANIZDA BULMASANIZDA BİR YIL İÇERİSİNDE YÜRÜTTÜĞÜMÜZ ÇALIŞMALAR BUGÜN BU MESELEYİ TÜRK KAMUOYUNDA VE TÜRK PARLAMENTOSUNDA TARTIŞILABİLİR BİR HALE GETİRMİŞTİR. BUNU BU KADAR KÜÇÜMSEMEK GİBİ KİMSENİN BİR LÜKSÜ YOKTUR KİMSE KÜÇÜMSEYEMEZ BU BİR. İKİNCİSİ BUGÜN İTİBARİYLE GELDİĞİMİZ NOKTADA ÖNÜMÜZDE İŞTE HAZIRLIĞINI YAPMAKTA OLAN BİR HÜKÜMET ORTAYA NEYİ KOYACAĞINI NEYİ YAPIP NEYİ YAPAMAYACAĞINI İŞTE HUKUKÇULARA VERMİŞ ADALET BAKANLIĞI AYRI BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR DAHA SONUÇ RAPORU ÇIKMAMIŞ BİLMEM NE BAKANINA BİR GÖREV VERMİŞ ÇALIŞ BAKALIM RAPORUNU ÇIKART DEMİŞ DAHA SONUCU ÇIKMAMIŞ.
SABRİ OK
ŞİMDİ BUNLAR OLUYOR. DEVLET DE ARAYIP HANGİ İLDE HANGİ DAĞDA BİRİLERİ VAR BEN DE İMHA EDERİM DEMESİN ÇÜNKÜ BİZ ÇÖZÜM SÜRECİNDEYİZ
AFET GÜNEŞ
PEKİ NE KADAR SÜRE BEKLETMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ DAĞLARDA
SABRİ OK
BİZ İSTİYORUZ Kİ EN KISA SÜREDE BU SORUN ÇÖZÜLSÜN BÖYLE ALTI YILDA YEDİ YILDA DEĞİL
AFET GÜNEŞ
YANİ BU NERESİNDEN BAKARSAK BAKALIM ÇÜNKÜ ÇÖZÜMÜN PARAMETRELERİ İÇİNDE İŞTE BASİT BİR TAKIM TALEPLERDEN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNDEN ÖCALANIN SERBEST BIRAKILMASINA KADAR ÇOK GENİİŞ BİR SKALA VAR. TALEPLERİ ŞÖYLE BİR GÖZ ÖNÜNE GETİRDİĞİMİZ ZAMAN ÇOK GENİŞ BİR SKALA VAR. BUNLARIN ÜÇ AYDA BEŞ AYDA SEKİZ AYDA BİR SENEDE TAMAMLANABİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL.
SABRİ OK
BUGÜN İÇİN SİZE KISA BİR ŞEY HAZIRLASAK NASIL OLABİLİR.
AFET GÜNEŞ
YANİ GÖTÜRMEYE ÇALIŞIRIZ AMA DEDİĞİM GİBİ ALTI BUÇUĞA KADAR YETİŞTİREBİLİRSENİZ. AMA NE OLUR ON BEŞ SAYFA YAZMAYIN GÖZÜNÜZÜ SEVEYİM NİÇİN SÖYLÜYORUM.
SABRİ OK
YOK BİZ KISA YAZACAĞIZ.

GÜNEŞ
HAKİKATEN KISA YAZMAYI HİÇ BİLMİYORSUNUZ

ABRİ OK
DOĞRU
AFET GÜNEŞ
NASIL BİR ŞEY OLUYOR BİLİYOR MUSUNUZ. BAKIN ÇOK SAMİMİ SÖYLÜYORUM SIKINTIYI İÇERİ GİRİYORUZ KONUŞMUYORUZ BİZ SANA BİLMEM NE GETİRDİK FALAN DEMİYORUZ AL ŞUNU İÇİNDEN OKU DİYORUZ. ÇÜNKÜ BU KADARDA DEKLARE ETMEK İSTEMİYORUZ. AÇIKÇASI ADAM BİR BAŞLIYOR ZATEN O DA BÖYLE SİNDİRE SİNDİRE OKUMA DERDİNE OTURUYOR BİR SUÇUK SAAT OKUYOR. BİZ DE MUTFAK KADAR BİR YERİN İÇERİSİNDE BOŞ BOŞ OTURUYORUZ. O OKUYOR BİZ OTURUYORUZ. ARTIK BİR BUÇUK SAATİN SONUNDA ZATEN ÜSTÜNDE ÇOKDA TARTIŞMA YAPMAK İSTEMİYORUZ. ŞİMDİ SEN ÇEVİR ARKASINI DİYORUZ NE DİYECEKSEN DE DİYORUZ. ONUNDA YAZMASI MAŞALLAH BİR YARIM SAAT KIRK BEŞ DAKİKA SÜRÜYOR. ONADA YALVARIYORUZ NE OLUR KISA YAZ DİYE. DEVLET SİZE ÇOK BÜYÜK BİR FIRSAT YARATMIŞ DURUMDA. SİZİN KARŞILIKLI OLARAK BİRBİRİNİZLE İLETİŞİM SAĞLAMANIZI DOLAYLI DAHİ OLSA FİKİRLERİNİZİ BİRBİRİNİZE YANSITMANIZI YAZIŞMANIZI ÇİZİŞMENİZİ ONLAR ÜZERİNDEN KARŞILIKLI GÖRÜŞ TEATİLERİNDE BULUNMANIZI SAĞLIYOR
SABRİ OK
ÖNEMLİ BULUYOR ŞÜPHESİZ AMA HERŞEY DEĞİL
AFET GÜNEŞ
HABUR BİZİM İKİ BUÇUK SENEDİR NEREDEYSE YÜRÜYEN TÜM İLİŞKİLERİMİZİN ANKARADAN BAŞLAYARAK SÖYLÜYORUM ÖZELDE KIRILMA NOKTASINI OLUŞTURDU. GELENLER YETERİ KADAR EĞİTİM ALMAMIŞLARDI VE NE AMAÇLA GELDİKLERİNİN BİLE FARKINDA DEĞİLLERDİ. ADETA BİR SİYASİ GÖSTERİYE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ. BURADA SİZİN DE ÇOK İYİ BİLDİĞİNİZ GİBİ HUKUK İHLAL EDİLDİ. HER ŞEY YOK EDİLDİ. AMAÇ SİZE VERİLEN BİR TAKIM SÖZLERİN TUTULMASIYDI. TABİ BURADA BELKİ BAŞTA KONUŞTUĞUMUZDAN FARKLI OLAN GELİŞME ŞUYDU. ŞİMDİ GRUPLAR GELDİĞİNDE KIYAFET FİLANDA BİRŞEY KATMAK İSTEMİYORUM YALNIZ KİTLENİN İÇERİSİNDE ÇOK PROVOKASYONA AÇIK KİŞİLER VARDI. YANİ ŞU BEKLENTİ VARDI BUNLAR GELECEKLER TUTUKLANACAKLAR KAPIDAN TUTUKLANDIKTAN SONRADA BİR TAKIM HAREKETLER GELİŞTİRİLECEK. BUNUN ALT YAPISI HAZIRLANDI ORADA. BİZ BUNLARI GÖZLEMLEDİK ŞİMDİ ÜÇ KİŞİ TUTUKLANACAK VE SÜREKLİ BU ŞAYİHA YAYILIYORDU ARALARINDA. İŞTE İÇLERİNDEN GALİBA ÜÇÜ TUTUKLANIYORMUŞ ŞİMDİ DÖRDÜ. ONDAN SONRA BÖYLE BİR KİTLESELLEŞME BİR TEPKİ GELİŞTİRMEK İÇİN TEPKİ KOYMAK İÇİN ÖYLESİNE BİR ORGANİZASYON VARDIKİ.
SABRİ OK
AMA ŞUNU BİLİNİZKİ BİZİMDE HANİ YÜZDE YÜZLÜK YOK AMA İLİŞKİLERİMİZDEN BİLİYORUZ Kİ BUNLAR TUTUKLANMAYACAK.
AFET GÜNEŞ
BİZ BİLİYORUZ AMA.
SABRİ OK
BİZ DE BİLİYORUZ AMA MÜSAADE EDİN BİZ BUNU BİLMEYENE NASIL BİLDİRELİM. SÖYLESEK OLMAYACAK. BİZİMDE BU SIKINTIMIZ VAR.
HAKAN FİDAN
ŞİMDİ BAŞBAKAN BU MESELEDE HİÇBİR MESELEDE YAPMADIĞI KADAR ŞEY YAPIYOR. ÇIKTI GRUP TOPLANTILARINDA MECLİSTE DİĞER BÜTÜN HALK KONUŞMALARINDA BEN NEYE MAL OLURSA OLSUN AÇILIM SÜRECİNİN ARKASINDAYIM BEN SİYASİ RİSKİ BU NOKTADA GÖZE ALIYORUM SİYASİ KARİYERİM PAHASINADA OLSA. BURADA PARTİYE SÜREKLİ MESAJ VAR KARDEŞİM BU NOKTADA BENİM ÜZERİME GELMEYİN TABANLA ETKİLEŞİMİNİZ SİZDE NASIL BİR NETİCE ÜRETİYORSA ÜRETSİN. ÇÜNKÜ SÜREKLİ NEGATİF ŞEYLER GELMEYE BAŞLADI. YANİ BURADAN DOLAYI EFENDİM OY KAYBEDİYORUZ BATIDA GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ GENİŞ KİTLELER BİZDEN ŞEY YAPIYOR. TABİ MUHALEFETİN ÖZELLİKLE HABURDAN SONRA ORTAYA KOYDUĞU AJİTASYONUN ETKİSİ ŞU ANDA GİDEREK BÜYÜYOR. İÇİŞLERİ BAKANI HAKKINDA GENSORU VERİLDİ BİLİYORSUNUZ. O BU İŞE AYLARINI YILLARINI VERDİ. AFET HANIMLA BERABER CİDDİ BİR MORAL BOZUKLUĞU YARATTI. ÇÜNKÜ ORAYA HERKES BİR MİLAT OLARAK BAKIYORDU. ONDAN SONRA BU SORUNDA HÜKÜMETİN DAHA CESUR ADIMLAR ATMASINA İLİŞKİN MEŞRU BİR HAK ZEMİNİDE HAZIRLANACAKTI PSİKOLOJİ DE HAZIRLANACAKTI. NEDEN YANİ BURADA ÖRGÜT DE İYİ NİYET GÖSTERİSİNDE BULUNUYOR. ARTIK İNSANLARIN KAFASINDA BİR TABU OLUŞMUŞ ÖRGÜT SİLAHTAN VAZGEÇMEZ YANİ KARİKATÜRİZE EDİLMİŞ BİR ŞEY VAR. SÜREKLİ KANLA BESLENEN KANLA HAREKET EDEN BİR TERÖRİST VARDIR GİBİ BİR İMAJ OLUŞTURULMUŞ. ÖRGÜTÜN BURADA SİLAH BIRAKMASI SEMBOLİK MANADA DA OLSA BÜTÜN TABULARI YIKAN HALK PSİKOLOJİSİNİ KARAR ALICI LEHİNE HAREKETE GEÇİRMEDE BİRAZ ZEMİN HAZIRLAYICI BİR FAKTÖRDÜ. ŞİMDİ BAŞBAKAN BURADA SÜREKLİ BUNA RAĞMEN MESAJ VERİYOR. BEN BUNU ANLATTIM SAYIN ÖCALANA DEDİM Kİ BAŞBAKAN BUNU SÜREKLİ ANLATIYOR. AMA DEDİM BİZ BİRŞEY GÖRDÜK ODA ŞU BU HÜKÜMETİN YAPTIĞI ÇOK REFORMLAR VAR YANİ KÜRT KİMLİĞİNİ TANIMADAN VERDİĞİ SOSYAL HAKLARA KADAR BUNDAN BEŞ ALTI SENE ÖNCE MASAYA OTURULDUĞUNDA BUNLARIN HİÇBİRİ VERİLMEDEN BELLİ ŞARTLAR İZİN VERSEYDİ BELKİ ŞU ANDA ÖRGÜT ÇOKTAN NORMAL SİYASİ HAYATA DÖNMÜŞ TÜRKİYEDE NORMAL BİR HAYAT YAŞIYOR VE SİYASİ ZEMİNDE MEŞRU MÜCADELESİNİ VERİYOR OLACAKTI. FAKAT TÜRKİYE DEKİ ŞARTLAR BUNA İZİN VERMEDİ.


HAKAN FİDAN
HEM SİZDEN HEM SAYIN ÖCALANDAN YANİ BİZİM PERSPEKTİFİMİZ BU SÜRECİN KESİNTİSİZ DEVAM ETTİRİLMESİ. İŞTE BİR DEFA GÖRÜŞTÜK BEŞ AY SONRA YOK BUNU SİSTEMATİK BİR ŞEKİLDE. ÇÜNKÜ YOĞUN İLETİŞİMLE BİZ BİR TAKIM KRİZLERİN ÖNÜNE GEÇEBİLECEĞİMİZE AÇIKÇASI İNANIYORUZ. ÇÜNKÜ ÖBÜR TÜRLÜ GENEL PRENSİPLERDEN ŞEY YAPIYORUZ ÇÜNKÜ ÖNÜMÜZE BUNDAN SONRA ÇOK DAHA ŞEYLER ÇIKACAK MODALİTELERİ AŞMAK İÇİN TEKNİK SORUNLAR ÇIKACAK ONLAR ÜZERİNDE ENERJİ HARCAMAMIZ GEREKECEK. BELKİ OLASILIKLARI ORTAYA MASAYA YATIRIP AVANTAJI NEDİR DEZAVANTAJI NEDİR UYGULANABİLİRLİK KONULARINI UZUN UZUN TARTIŞMAMIZ GEREKECEK. AMA BÜTÜN BU SÜREÇ İÇERİSİNDE DEDİĞİM GİBİ SİYASİ İKTİDARI BU NOKTADA ATTIĞI ADIMLARDAN DOLAYI SIKINTIYA DÜŞÜRÜCÜ BİR UNSURUN OLMAMASI LAZIM. YANİ SİZDE ZATEN BU KONUDA OLDUKÇA HASSASSINIZ ÖZELLİKLE EYLEMSİZLİK KONUSUNDA. DİĞER KONULARDA BU GÖZALTINA ALMALAR ŞUNLAR BUNLAR BEN BUNLARI GİTTİĞİM ZAMAN İÇİŞLERİ BAKANI İLE UZUN UZUN KONUŞACAĞIM. ONUN BANA GELMEDEN ANLATTIĞI KONULARDA VAR ZATEN. YANİ BEN ONU BURADA BİR SAVUNMA MEKANİZMASI PSİKOLOJİSİYLE HAREKET ETMEK İÇİN FALAN SÖYLEMİYORUM. ZATEN YETERİNCE TATSIZ OLUYOR BAZEN KONULAR. İÇİŞLERİ BAKANIDA SOSYAL PSİKOLOGDUR. BU NOKTADA İYİ ÇÖZÜMLEMELERİ VAR. ANLIYOR. AMA AYNI ZAMANDA SİYASETİN GEREKLERİNİDE İYİ BİLEN ONA GÖRE BAZEN FARKLI DEMEÇLER VEREBİLEN BİR İNSAN. AMA BİZ ŞUNDAN EMİN OLMAK İSTİYORUZ YANİ GELİŞTİRİLEN BİR ÖZGÜRLÜK ALANI AÇILDI. BU AÇILAN ÖZGÜRLÜK ALANI İÇERİSİNDE ÖRGÜTÜN ALT BİRİMLERİ ESKİ ALIŞKANLIKLARINDAN HAREKETLE DAHA FAZLA MEVZİ KAZANALIM DAHA FAZLA ÖRGÜTLENELİM MANTIĞI İÇERİSİNDE. BİR NOKTAYA KADAR HANİ TOLARE EDEBİLİYORSUNUZ ÇÜNKÜ DEDİĞİM GİBİ ALANDAKİ VALİLER EMNİYET MÜDÜRLERİ BU NOKTADA GERÇEKTEN ÇOK DEĞERLİ İNSANLAR. YANİ ŞU ANDA SİZİ BİLMİYORUM SPESİFİK OLARAK İSİM VEREREK ŞİKAYET EDEBİLECEĞİNİZ ŞU ADAM DÜŞMANDIR BU ADAM ŞEYDİR. GEÇENLERDE BİR OLAY OLDU BAŞBAKANLIKTA. BİR KOMİSYON VAR BU TELEVİZYONLARA RUHSAT VEREN. ŞEY HANİ SİZDEN DE GÖRÜŞ FALAN FİLAN SORUYOR YA. SONRA BİZE GELİYOR BENİM BAŞKANLIĞIMDA BİR KOMİSYON TOPLANIYOR HERKESE ULUSAL GÜVENLİK BELGESİ VERİLİYOR. TÜRKİYEDEKİ YEREL TELEVİZYON VE RADYO KURMAK İSTERSE MÜRACAATINI YAPIYOR BAŞBAKANLIĞA. BAŞBAKANLIK RTÜKE RTÜKDE BAŞBAKANLIĞA GÖNDERİYOR YÖNETMELİKTE BÖYLE BİR ŞEY VAR. BAŞBAKANLIKTA İLGİLİ KURUMLARDAN VERİLERİ TOPLUYOR GÖRÜŞ OLUŞTURUYOR. İŞTE BENİM BAŞKANLIĞIMDA BİR KOMİSYON TOPLANIYOR ATIYOR İMZAYI GÖNDERİYOR. ŞİMDİ BİR İL GÜNEYDOĞUDA ORADAN BİR ŞEY GELDİ DÖRT TANE İSİM VAR. DÖRT İSMİN DÖRDÜNEDE ÖRGÜT MENSUBUDUR SEMPATİZANIDIR DİYE GÖRÜŞ VAR. HAKLARINDA VALİYİ ARADIK DEDİKKİ ESKİDEN BENLE BERABER ÇALIŞIYORDU. DEDİM HAYIRDIR YA DEDİM BEN SANA BİR ŞEY SORACAM ŞİMDİ NEDİR BÖYLE BÖYLE BİR TALEP VAR. DEDİ EFENDİM ZATEN OLMAYAN YOK Kİ DEDİ VERİN GİTSİN DEDİ. ŞİMDİ TAMAM DEDİK ÖYLE VERDİK GİTTİ. BUNU ŞEYİ ANLATMAK İÇİN BİR ENSTANTANE SÖYLÜYORUM. YANİ İNSANLARIN ORADAKİ MESELEYE BAKIŞINI AMA BURADA DEMOKRATİK İKTİDARLARIN YÖNETEMEDİĞİ TEK BİR ALAN VAR. YANİ BUNLARIN HEPSİ YÖNETİLİR. ADAMIN ADI İŞTE BİLİNEN ÖRGÜT SEMPATİZANIDIR DESTEKÇİSİDİR ŞUDUR BUDUR BİR NOKTAYA KADAR BUNLARIN HEPSİ YÖNETİLİR TOLERE EDİLEBİLİYOR.
HAKAN FİDAN
ŞİMDİ BİZİM YAŞADIĞIMIZ BİR SIKINTIYI ANLATAYIM SİZE. HER SENE ON BİN TANE ÖĞRETMEN ALINIR ADAMI ALIYORSUN GÜNEYDOĞUDA ÖĞRETMEN AÇIĞI VAR. ADAM ERTESİ SENE GİTMEK İSTİYOR DÖRT SENE BEŞ SENE DURUYOR BATIYA GİTMEK İSTİYOR. NİYE BENİM ORADA YAŞAM ŞARTLARIM İYİ DEĞİL. İKTİDAR BEŞ SENE ÖNCE DEDİ Kİ BİZ DEDİ YEREL YÖNETİMLER YASASINI GEÇİRİYORUZ BELLİ ŞEYLERİN MAHALLİ TEŞKİLATLARINI KALDIRIYORUZ. MİLLİ EĞİTİM ŞUNLAR BUNLAR BAKANLIKLARINI KALDIRIYORUZ VALİLİKLERE VE BELEDİYELERE VERİYORUZ. İLK ÖNCE VALİLİKLERE UZUN VADEDE BELEDİYELERE GİDECEK. ASLOLAN ŞUDUR YANİ ŞİMDİ HAKKARİDE YOL YAPILACAK ANKARADAN DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATINDAN GÖRÜŞÜLÜP ŞEYE ÇIKIYOR İŞTE ÇEMİŞKEZEKTE NE OLACAK ŞURADA NE OLACAK. BU ADAMI ŞİMDİ ÖĞRETMEN ALACAKSINIZ ORADAKİ VALİLİĞE KONTENJAN VERİLECEKTİ. VALİLİK BU ÖĞRETMENİ ALACAK ADAM ORAYA GİDECEK KARDEŞİM BİLİNÇLİ OLARAK GELİYOR BEN BURADA ÖĞRETMENLİK YAPACAĞIM. DAHA SONRA ADAMIN TAYİN DERDİYLE BAŞKA YERDE BAŞKA POZİSYON AÇILIR ORAYA GİTMEK İSTER O AYRI. BİZ BUNU YAPAMADIK YANİ CUMHURBAŞKANI İKİ DEFA GERİ ÇEVİRDİ. ALDI ANAYASA MAHKEMESİNE GÖTÜRDÜ O ZAMAN KALDI GİTTİ. ŞİMDİ BU SON DERECE VERİMLİLİĞE DAYALI BİR ŞEYDİ. HANİ BUNUN SİYASİ İDEOLOJİYLE FALAN FİLANDA ALAKASI YOK BUNUN AKLIN YOLUDUR BU.
SABRİ OK
EVET.
HAKAN FİDAN
YANİ DAHA FAZLA İŞİ AŞAĞIDAKİLERE DEVREDERSEN MERKEZ DE DAHA ANLAMLI İŞLERLE UĞRAŞIR.
SABRİ OK
DAHA STRATEJİK DÜŞÜNSÜN.
HAKAN FİDAN
DAHA ANLAMLI İŞLERLE DAHA BÜYÜK BİR ŞEYLERLE VE TÜRKİYENİN GİDECEĞİ YERDE ODUR.
HAKAN FİDAN
YANİ BEN SİZE BURADA SİYASİ İKTİDARIN PSİKOLOJİSİNİ FİKRİNİ VE PARAMETRELERİNİ ELİMDEN GELDİĞİNCE ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE BİR TARAFTAN YANSITMAYA ÇALIŞIYORUM.
SABRİ OK
SAĞOLUN.
HAKAN FİDAN
BEN MODALİTE ÖNERİSİ OLARAK ŞUNU DEDİM ŞİMDİ BİR DEFA EYLEMSİZLİĞİ ÇOK SAMİMİ OLARAK BUNU ÇOK SAMİMİ OLARAK SÖYLÜYORUM BAŞBAKANINDA FİKRİ BUDUR BİR ZAMAN KAZANMA PARAMETRESİ OLARAK ORTAYA KOYMUYORUZ. BİZ EYLEMSİZLİĞİ VAROLAN KONUŞMALARIN BİR SAĞLAYICISI OLARAK GÖRÜYORUZ YANİ VAROLANDAN DAHA SİSTEMATİK DAHA YOĞUN BİR MÜZAKERE VE GÖRÜŞME SÜRECİNİN DEVAM ETTİRİLMESİNDEN TARAFIZ. AÇIKÇASI BURADA ZAMAN KAZANALIM ŞÖYLE OLSUN BÖYLE OLSUN İŞTE SEÇİMLERE GİDERKEN DE ŞU OLSUN. SEÇİMLER BİR FAKTÖR OLARAK VAR ŞİMDİ EĞER İKTİDARLAR TÜCCARLAR GİBİ KAR ZARAR HESABI YAPARLARSA BURADA DOLAR YERİNE OY SAYISINI
KOYARLAR ORTAYA HANGİ HAREKETTEN NE KADAR FAZLA OY GELİR ONA BAKARLAR BUNUN HESABINI YAPARLAR.
AFET GÜNEŞ
AMA O İŞTE SİLAHLA ÇÖZÜLMEYECEK. SİLAHIN EVET KABUL EDİYORUM BELLİ BİR İŞLEVİ VARDI VE BUGÜNE KADAR BİRŞEY GETİRMİŞTİR.
HAKAN FİDAN
YANİ SİYASETİN KURALI BU. DIŞARIDADA KONUŞTUK ÜST MENFAAT BURADADIR. HEP BERABER İNSANLAR BURAYA GİTSİN DİYE BİR ALGILAMA YOK. SİYASETİNDE BÖYLE ERDEMLERİ OLDUĞU GİBİ BU KADARDA BİR AŞAĞILIK TARAFI VAR MAALESEF. YANİ BELKİ İKTİDAR PARTİSİ YARIN MUHALEFETE DÜŞSE AYNI TÜRDEN POZİSYON İÇERİSİNE GİREBİLİR. AMA HAZIR BİZ BU FIRSAT YAKALANMIŞKEN BURADA ŞEYİ GÖZETMEK DURUMUNDAYIZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM BU PERSPEKTİFLE. ÇÜNKÜ HANGİ HAREKETİ YAPARSINIZ YAPIN HANGİ AMAÇLA YAPTIĞINIZ ÖNEMLİ. UCUZ BİR AMAÇ İÇİNDE YAPABİLİRSİNİZ YÜCE BİR AMAÇ İÇİNDE YAPABİLİRSİNİZ. BUNUN İÇİN PERSPEKTİF TARTIŞMALARINI PERSPEKTİF GELİŞTİRME MÜZAKERELERİNİ BEN ÇOK ÖNEMLİ BULUYORUM ŞAHSEN. ÇÜNKÜ BİR ŞEYİ BERABER OLGUNLAŞTIRIYORSUNUZ O PERSPEKTİFİN SINIRLARI ÇİZİLİYOR. BU NOKTADA SINIRINI ÇİZDİĞİMİZ AMACINA YÖNELİK BİR EYLEMSİZLİĞİN VE DEVAMLILIĞININ BEN HER TÜRLÜ MEŞRUİYETİ VE İLERLEMEYİ SAĞLAYACAĞI NOKTASINDA MUAZZAM ÖNEMLİ OLDUĞUNA İNANIYORUM. BU NOKTADA ZATEN ÖRGÜTÜN İMKAN VE KABİLİYETLERİ YERİNDE DURUYOR. BUNA PARALEL BİZİM DE KONUŞMA VE GÖRÜŞME ZEMİNİ İÇERİSİNE GİRMEMİZ GEREKİYOR. MODALİTE OLARAK BENİM SÖYLEYECEKLERİM BUNLAR.
AFET GÜNEŞ
YANİ ORADA EN ULVİ OLAN ŞEYLERDEN BİRİNİ KAÇIRIYORUZ YEMEK SAATİ GEÇTİ.
HAKAN FİDAN
ÖYLE Mİ.
SABRİ OK
BEN BÖYLE ÇOK KISA BİR ŞEY SÖYLEYEYİM.
ADEM UZUN
YEMEKTEDE KONUŞURUZ SONRA TEKRAR GELİRİZ.
SABRİ OK
VEYA İSTERSENİZ BİR ARA VERELİM.
HAKAN FİDAN
YEMEKTEN SONRA.
HAKAN FİDAN
BURDA SORUN DOĞAL ŞARTLARI OLUŞMAMIŞ KONULARI ANTİ DEMOKRATİK YÖNTEMLERLE HAYATA GEÇİRMEK. BEN DEMOKRATİK MÜCADELE İÇERİSİNE GİRİPDE DÜNYADA SONUCUNA ULAŞAMAMIŞ HİÇBİR HAREKET GÖRMEDİM. BAKIN DÜNYA SİYASİ TARİHİNE DEVRİMLER TARİHİNE GANDİDEN TUTUNDA POLONYADAKİ İŞÇİ HAREKETİNE EFENDİME SÖYLEYİM GÜNEY AMERİKADAKİ HAREKETLERE VARANA KADAR BAKIN DEMOKRATİK SİYASİ MÜCADELE VERİPDE MEŞRU KABUL EDİLEBİLİR EVRENSEL HEDEFLERİNE ULAŞAMAMIŞ HİÇ BİR HAREKET GÖRMEDİM. BUNA AMERİKADA FRANSADA HERYER DAHİL AMA BURDA MEŞRU YOL KULLANANLAR. ŞUAN ORTADOĞU DA BÖYLE YANİ. BAKIN İSRAİLİN İMAJI YERLE BİR OLMAYA BAŞLIYOR MEŞRU ÇİZGİDE DURAN FİLİSTİN HAREKETİ DAHADA GÜÇ KAZANIYOR. AMA GAYRIMEŞRU ARAÇ KULLANAN İNGİLİZCEDE IRRELEVANT DİYORLAR ARTIK VAR OLAN SOSYAL DOKU VE SİYASAL ŞARTLARA UYGUN HAREKET ETMEDEN EYLEM GÖSTERDİĞİNİZ ZAMAN BİRŞEY OLMUYOR.
SABRİ OK
BİZDE KENDİ ANADİLİMİZDE EĞİTİM İSTİYORUZ YANİ TALEPLER ANLAMINDA. O AÇIDAN DİYORUZKİ BİZ BAZI ADIMLARI ATARKEN AKPNİN DE NE YAPACAĞINI BİLMEK İSTERİZ. TAMAM BİZ BU ADIMLARI ATACAĞIZ AMA MESELA YÜZDE YEDİ BARAJ DÜŞÜRÜLÜRMÜ. DİYEBİLİRSİNİZKİ YÜZDE ON BARAJI SİZİ NİYE İLGİLENDİRİR BİZ TÜRKİYENİN DEMOKRATİKLEŞMESİ KONUSUNDA KENDİMİZİ SORUMLU GÖRÜYORUZ VE BU KÜRTLERİ DE İLGİLENDİRİYOR. ÖRNEĞİN BİZ DİYEBİLİRİZKİ BU KADAR TUTUKLU VAR BİZ ADIM ATALIM DOĞRU AMA ADIM ATARKEN İNSANLAR BELEDİYE BAŞKANI İL BAŞKANIDA DAHİL HERKES İÇERDE
HAKAN FİDAN
HABUR SONRASI İKLİM DEĞİŞTİ BUNU YÖNETEMEDİK YANİ AÇIKÇA SÖYLEYELİM.
SABRİ OK
DÜZELTELİM BİZ SİZE YARDIMCI OLALIM.
HAKAN FİDAN
DÜZELTELİM BUNU DÜZELTELİM İŞTE ZATEN SABRİ BEY BU SÖYLEDİKLERİNİZDE ÇOK HAKLISINIZ. BENİM BİZZAT BURDA OLUŞUM SİZE SİSTEMATİK BİR MÜZAKEREYİ VE BİRARAYA GELİŞİ TEKLİF EDİŞİM SONRA SAYIN ÖCALANIN SİZLE İLETİŞİM KURMASINA BİZİM KISITLI ŞARTLARDADA OLSA İZİN VERMEMİZ SİZDEN MESAJ GÖTÜRMEMİZ SONRA ÇEŞİTLİ İLETİŞİM KANALLARI BULMAYA ÇALIŞMAMIZ BU HAFTA İÇİŞLERİ BAKANIDA PARTİ YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞECEK BÜTÜN BUNLARIN HEPSİ KAMUOYUNDA BİZLERİ ZOR DURUMA DÜŞÜRMEYECEK BİR MODELİTE İCAT EDİP PROBLEMİ KARŞILIKLI ÇÖZME YÖNÜNDE ATILAN ADIMLARDIR. TÜRKİYEDE YAŞAMANIN TADI OLMAZ SIKINTI OLMADAN AMA ARTIK ŞU GETİRİLMİŞ AŞAMADAN İTİBAREN BEN MEŞRU BİR HAREKETİN BİR ENGELLE KARŞILAŞACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM. ONUN İÇİN BENCE ÖNDERLİĞİ BU KONUDA BEN BU ÇİZGİDE GÖRÜYORUM SAYIN ÖCALANI. AMA BURADAKİ ARKADAŞLARINDA O KONUDA BİR ÇÖZÜMLEMEYE GİTMELERİ LAZIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM. YOKSA BUNU BEN AK PARTİNİN VEYA DEVLETİN ELİ RAHATLASIN ŞU OLSUN BU OLSUN DİYE SÖYLEMİYORUM.
SABRİ OK
YOK BEN ÇOK YERE KATILIYORUM DOĞRU AMA SİZİNDE ŞU AYRIMI GÖRMENİZ LAZIM. ZAMANINDA BU ÜLKEDE KOMÜNİZM DENDİ ÖNE ÇIKARILDI ZAMANLA İRTİCA DENDİ ÖNE ÇIKARILDI AMA HER ZAMAN SÖZ KONUSU OLAN KÜRT OLUNCA ÖNÜ TIKANDI. MESELA ÇOK AÇIK SÖYLÜYORUM YÜZDE ON BARAJI KÜRT MESELESİ İÇİNDİR HEPSİ DE UZLAŞTI
HAKAN FİDAN
KESİNLİKLE KESİNLİKLE.
SABRİ OK
SEÇİM DÖNEMİNDE TÜM PARTİLER ANLAŞTILAR DTPNİN ALEYHİNDE KARAR ÇIKARTTILAR.
HAKAN FİDAN
KESİNLİKLE UZLAŞIRLAR.
SABRİ OK
İŞTE BU.
HAKAN FİDAN
İŞTE BEN DE ONU ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM SABRİ BEY.
HAKAN FİDAN
BURDA ŞEY SIKINTISI VAR. HANİ MAZİDEN ALIP GETİRDİĞİNİZ SÜREKLİ MÜCADELE EDEREK DEĞİŞTİRDİĞİNİZ BEDELİNİ ÖDEDİĞİNİZ BİR ÇİZGİ VAR. AMA MAZİ ORDA DURUYOR ORDAN ETKİLENENLER ORDA DURUYOR. BUNU BİR ANLATMA PROBLEMİ VAR.
SABRİ OK
DOĞRU.
HAKAN FİDAN
BUNU İNSANLAR BİLMİYOR BEN ŞİMDİ GİDECEĞİM DİYECEĞİM ALLAHTAN BAŞBAKAN YAKIN ÇEVRE FALAN ÖYLE DEĞİL YANİ. BENİM ANLATTIĞIMA İNANAN İNSANLAR YOKSA GÖNDERMEZLER. AMA BENİMLE SADECE NÖTR İLİŞKİSİ OLAN BİR ADAMA BEN BUNLARI SÖYLEYEYİM HATTA İYİ İLİŞKİSİ OLANLARA SÖYLEYEYİM DİYECEKLER Kİ YANİ SEN HER ZAMANKİ GİBİ ŞEY OLUYORSUN YANİ BU İNSANLARIN BEN BÖYLE DÜŞÜNDÜĞÜNE YANİ BEN SİZİ TEYİBE ALAYIM GÖTÜREYİM DİNLETEYİM ADAMA İSMİNİZİN KİM OLDUĞUNU SÖYLEMEYEYİM DİYECEKLER BİZ BU ARKADAŞLA AYNI FİKİRDEYİZ.
SABRİ OK
MAALESEF DOĞRU.
HAKAN FİDAN
AMA BEN DİYECEĞİMKİ BU KONUŞAN SABRİ OKTUR DİYECEKKİ YALAN SÖYLÜYOR.
AFET GÜNEŞ
TAKIYYE YAPIYOR.
ZÜBEYİR AYDAR
SENİ KANDIRMAYA ÇALIŞIYOR.
HAKAN FİDAN
HAH
AFET GÜNEŞ
ÖCALAN ZATEN BENİ TABULAŞTIRMAYIN DEDİKÇE KİTLE BUNU TABU HALİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYOR.
HAKAN FİDAN
YOK OLMAZSA OLMAZ ŞİMDİ DEDİM YA BİZİM TOPLUM BİR TANE YETENEKLİ ADAM BULDUMU KENDİSİ ÇÜNKÜ TEMBEL ÇALIŞMAK İSTEMİYORKİ O YETENEKLİ ADAMIN SIRTINA YÜKLEN GİT.
SABRİ OK
HEPSİ ONUN SIRTINA. DEVLETDE YÜKLÜYOR BİZDE YÜKLÜYORUZ.
HAKAN FİDAN
TABİ YOK YANİ BİZİM KENDİ SİYASİ LİDERLERİMİZE DEVLET ADAMLARIMIZA BAKIŞIMIZDA BÖYLE KENDİ ELLERİMİZLE YAPARIZ KUTSAL EDERİZ ONDAN SONRA KENDİ ELİMİZLEDE YERİZ HAPSEDE ATARIZ İDAMDA EDERİZ TARİH KİTAPLARINDA KÖTÜLERİZDE YANİ HİÇ SORUN DEĞİL BİZİM ŞİMDİ KENDİ ŞEYİMİZDE VAR.
AFET GÜNEŞ
ORADA YERLEŞİK BİR KADRO DEĞİL GEÇMİŞİ OLAN BİR YER DEĞİL REŞADİYE O KADAR GELME GEÇME NOKTASI BİR YERKİ NE ZAMAN ORGANİZE OLDULARDA HEMEN BÖYLE BİRDENBİRE AŞKA GELİP EYLEM YAPACAK GÜCÜ BULDULAR .
SABRİ OK
BİZİM GÜÇLER HER TARAFTA VAR ONU SÖYLEYELİM. TÜRKİYENİN HER TARAFINDA VAR KARADENİZDEDE VAR TOROSLARDADA VAR.
AFET GÜNEŞ
BİLİYORUZ METROPOLLERİDE DOLDURDUNUZ BU ARADA PATLAYICILARLA DOLDURDUNUZ.
SABRİ OK
YOK CANIM.
AFET GÜNEŞ
HEPSİNİ BİLİYORUZ.
SABRİ OK
ONLAR BİR TARAFA BİZ BU SÜRECİ İLERLETELİM ÖNEMLİ OLAN O.
AFET GÜNEŞ
İŞTE ONLARI GÖRE GÖRE ZOR GİDİYOR BUNLARIDA GÖRMESEK İYİ OLUR.
HAKAN FİDAN
TAKTİK KONULARDA ANLAŞILABİLİR YANİ ARAMIZDA BİR KRİZ YÖNETİMİ YAPILIR. KRİZ HATTI KURULUR DENİRKİ BİZDE BİLEMEYEBİLİRİZ AŞAĞIDAKİ BÜROKRAT EMNİYET MÜDÜRÜ FALANI ZANNEDER İŞTE ÖRGÜTSEL FAALİYETTE BULUNUYOR DERSİNİZKİ HAKAN BEY YANİ ŞURADA ŞÖYLE BİR ŞEY YAPILIYOR YAZIKTIR GÜNAHTIR BUNUN BİR ŞEYİ YOK VEYA TAM TERSİNE ATILAN BU ADIM HALK NAZARINDA ŞEY YAPACAKTIR İNFİAL DOĞURACAK DİKKAT EDERSİNİZ. BİZİM YAKLAŞIMIMIZDA ŞU ANA KADAR KENDİ BÜROKRASİMİZ ŞU BU VESAİRE NE DERDEN ZİYADE ÇÖZÜME YÖNELİK İRADENİN HEDEFLERİ ÖNEMLİ. ŞİMDİ BURADA BİZ AYNI YAKLAŞIMI SİZDENDE GÖRÜRSEK YANİ TAKTİK HATALARI ZAMAN ZAMAN GÖRMEMEZLİKTEN GELİR STRATEJİK OLARAK BU YOĞUNLAŞMAYA GİDERSEK.
KOORDİNATÖR ÜLKE TEMSİLCİSİ
BELKİ DAHA AZ ZAMAN İÇERİSİNDE OLABİLİR AMA BİZİM ANKARAYA GİTMEMİZ LAZIM. DAĞA GİTMEMİZ LAZIM. OSLO ALTIYI HAZIRLAMAMIZ LAZIM. BUNLARIN HEPSİ AYRI BİRER İŞ VE AYNI ZAMANDA SİZİNDE KENDİNİZİ HAZIRLAYIP KOORDİNE EDEBİLMENİZ İÇİNDE GEREKLİ OLAN ZAMANDIR. GÜZEL EVET HER İKİ TARAFIDA TEBRİK ETMEK İSTİYORUM SÜRECİN BU YÖNÜNDE TRAFİK IŞIKLARI YEŞİLE DÖNMÜŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR VE HER İKİ TARAFINDA BU EYLEMSİZLİK SÜRECİNE DEVAM EDİLMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNMESİ BİZLERİ MUTLU ETTİ ÇÜNKÜ OLUMLU BİR SİYASİ MÜZAKERE YAPMAK İÇİN BİR ALAN BİR ZEMİN TEŞKİL EDECEK.
AFET GÜNEŞ
ARTIK KENDİLERİNİ ANKARADA GÖRMEK İSTERİZ ÇÜNKÜ EN AZINDAN MEKTUBU GETİRECEK.
KOORDİNATÖR ÜLKE TEMSİLCİSİ
TEŞEKKÜR EDERİM... BİZİ MUTLU ETTİNİZ... DAĞADA GİTMEMİZ GEREKECEK… TEŞEKKÜRLER…

1 yorum:

Cem Akkılıç dedi ki...
AKP derhal defolup gitmelidir...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder